Dezinfekce autoklimatizace
Dezinfekce autoklimatizace patří mezi základní údržbu vozu, kterou by měl každý majitel auta dodržovat. Pokud je vaše autoklimatizace nevyčištěná, můžete tím ohrožovat své zdraví i zdraví vašich spolucestujících.
Vlivem teplotních rozdílů se totiž na výparníku sráží atmosférická vlhkost, která vytváří ideální prostředí pro tvorbu mikroorganizmů a plísní, což může vyvolat nepříjemné podráždění v nose či krku. Během běžného používání klimatizační jednotky se dále v klimatizačním systému usazují nežádoucí částice jako je prach, pyly, zbytky listů nebo nikotin. Nevyčištěná klimatizace tedy nejen v automobilu nepříjemně zapáchá, ale také vytváří prostředí, které není vhodné pro děti.
Dezinfekce autoklimatizace se provádí pomocí důkladného vyčištění větracích šachet i výparníku a dále se provede výměna pylového filtru. Díky tomu zvýší účinnost ventilátoru topení a také klimatizace.
Pokud se po dezinfekci autoklimatizace nepodaří napoprvé zápach úplně odstranit, je to známka zanedbané údržby. V tomto případě je potřeba dezinfekci v krátké době znovu zopakovat. Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.
Správné používání klimatizace
Klimatizaci zapínejte pravidelně i v zimním období.
Doporučuje se alespoň jednou za dva týdny na pár minut. Víte, že klimatizace je účinná pro rychlejší rozmrazení čelního skla v případě, že je motor studený a také pomáhá při odmlžení skel?
Vypínejte klimatizaci cca 5 min před příjezdem do cíle.
Výparník se stihne vysušit a tím se omezí vzniku vlhkosti, při které právě vznikají bakterie a plísně.
Další výhodou je, že se organismus posádky lépe aklimatizuje do prostředí venkovní teploty.
Nenastavujte klimatizaci na příliš nízkou teplotu.
Rozdíl teplot by neměl přesahovat 5 stupňů celsia . Lidské tělo je schopné tolerovat rychlé přechody teplot právě v tomto rozmezí. Bohužel někdy na delších trasách se tomu nedá vyhnout. Prudké změny teplot mají za následek nejen rýmu, ale také nepříjemný zánět dýchacích cest a středního ucha.
S dezinfekcí klimatizace nečekejte na zápach.
K největšímu zanešení klimatizace dochází v zimě, kdy se používá velmi málo a proto je v hodné na jaře před častějším používáním klimatizaci dezinfikovat. Další dezinfekce by měla být provedena právě na podzim, kdy ji přestaneme používat.
Pravidelná výměna kabinového filtru ve stanovených lhůtách.
Nejčastější interval pro výměnu je cca 2 roky. Pokud je vozidlo vystavováno používání v prašném prostředí, je výměna nutná v kratším intervalu.
Doporučujeme.
Každá klimatizace by měla být pravidelně kontrolována tlakovou zkouškou a hmotností chladiva . V případě zjištění uniku chladiva je závadu nutné odstranit. Vyvarujete se zničení klima kompresoru.
Dezinfekce ozonem
Co je to vlastně ten ozon?
Ozon je bezbarvý plyn, který se skládá ze 3 atomů kyslíku.
Dezinfekce ozonem je úspěšná v:
koronaviru
všech dalších virů
bakterií
alergenů
cigaretového zápachu
pachu zvířat
plísňových sporů
hmyzu, škůdců, parazitů a roztočů
a mnoha dalších
A to vše bez použití jakýchkoliv chemických přípravků, které by mohly být pro člověka a jeho okolí velmi škodlivé.
Dezinfekce ozonem se nejčastěji používá v medicíně, vodárnách a spoustě dalších oborů.
Dokáže zároveň štěpit zápachy a dokonce je i kompletně odstranit.
Díky dezinfekci pomocí generátoru ozonu dosáhnete čistého a nezávadného prostředí, bez jakýchkoliv škodlivých částic, které by jinak mohly mít nepříznivý vliv na zdraví člověka.
Ozon jako takový patří mezi nejsilnější oxidanty, i proto se uplatňuje během dezinfekce a dezodorizace.
Jak vlastně taková dezinfekce ozonem probíhá?
Dezinfekci ozonem provádíme za pomocí stroje, kterému se říká generátor ozonu.
Princip dezinfekce ozonem je velmi jednoduchý a my Vám ho níže vysvětlíme, abyste měli co nejlepší představu o tom, jak generátor funguje a jaký je postup dezinfekce ozonem za pomocí jeho použití.
Generátor ozonu stačí připojit k elektřině a může začít pracovat. Dále do sebe nasaje špinavý a znečištěný vzduch, který je v jeho okolí. Vzduch do sebe nasaje za pomoci integrovaných ventilátorů, které jsou umístěný na stranách generátoru ozonu.
Uvnitř generátoru se poté odehrává veškerá magie.
Vzduch je zde filtrován za pomoci UV lampy a elektrických výbojů. Tyto 2 činitelé jsou klíčovými hráči v boji proti špinavému vzduchu.
První přichází na řadu působení UV lampy, která zbaví kyslík veškerých nečistot, virů, bakterií i zárodků. Po celém tomto očistném procesu je vzduch veden přes keramickou desku, která je zabudována v generátoru ozonu. Zde je kyslík za pomoci elektrických výbojů přeměňován na čistý ozon.
Po tomto procesu probíhá přední stranou generátoru ozonu vypouštění čistého ozonu zpět do prostoru.
Renovace světel
Máte zažloutlá světla která moc nesvítí? Neměňte je, nechte si je u nás zrenovovat!
Co se začaly používat polykarbonátové kryty předních světlometů, začali řidiči řešit problém s jejich postupným žloutnutím vlivem UV záření. Je to neduh všech plastů a dá se pouze zmírnit speciálním UV ochranným lakem. To se týká i krytů předních světel. My Vám nabízíme alternativu ke drahé výměně. Proč si vybrat renovaci?
- zlepšení optické kvality světel (lépe a více svítí, oceníte hlavně v noci)
- mnohem levnější než výměna světlometů
- žádný problém při STK
- po vyleštění ošetření ochranným prostředkem
Nechte si svůj světlomet znovu přelakovat!
Další možnost dodatečné ochrany světlometu o možnost přelakování světlometu po leštění speciálním bezbarvým lakem. Tím se maximalizuje životnost světlometu a výsledek se blíží fabrickému originálu.
Vysoušení interiéru vozidla
Každý již určitě někdy řešil vlhko nebo mokro v autě. Ať už např z nanošeného sněhu z venčí, či ze zapomenutého otevřeného okénka při dešti. Služba je určená pro ty, kteří nemají ideální podmínky právě pro vysušení vozu.
Hlavním důvodem proč mít v autě sucho je zamezení mlžení oken a zabráníme i další tvorbě plísní a bakterií, které vedou k zápachu ve vozidle .